Економічний форум «Зроблено в Україні – Прикарпаття»: представники Прикарпатського промислового кластеру про виклики, з якими стикається бізнес

17 грудня 2024року у Калуші відбувся економічний форум «Зроблено в Україні – Прикарпаття», який став важливим майданчиком для діалогу між владою, бізнесом та громадськістю. Серед спікерів заходу – представники Прикарпатського промислового кластеру, які поділилися своїм баченням основних викликів і шляхів розвитку українського бізнесу.
Основні тези від Дмитра Штеренберга, співвласника ТМ «Папа Карло» про ключові виклики для бізнесу на 4-й рік війни:
????Нестача людських ресурсів.
Велика кількість кваліфікованих працівників залишається за кордоном або залучена до військових потреб, через що складно знайти кваліфікованих працівників.
????Відсутність доступного фінансування.
Бізнесу потребує більше дешевих кредитів чи гранти для розвитку.
????Зниження попиту на продукцію.
Через загальну економічну нестабільність попит зменшується, що відповідно впливає на виробництво.
???? Для розвитку експорту необхідно скасувати валютний контроль, що дозволить спростити процеси для підприємців і зробити продукцію більш конкурентоспроможною на міжнародних ринках.
Наталія Захарова, голова правління ППК, розповіла що:
????Основною проблемою для бізнесу залишається кадровий голод. Через війну відбулася дезінтеграція виробничих процесів, що створює складнощі як для роботодавців, так і для працівників. Є значний дефіцит робітників, попри наявність людей, які готові працювати.
????Дослідження потреб ринку праці в регіоні свідчать, що у Калуському районі підприємства потребують близько 1000 кваліфікованих працівників. 42% жінок, які шукають роботу, готові перекваліфікуватися на виробничі професії.
????Створення у Калуші центру перекваліфікації для дорослого населення на базі служби зайнятості та місцевих навчальних закладів професійної освіти може допомогти вирішити кадрові проблеми.
Учасники Прикарпатського промислового кластеру наголосили, що для подолання викликів бізнесу важлива спільна робота держави, місцевої влади та підприємців. Комунікація, доступ до ресурсів і впровадження ефективних державних ініціатив – це ті ключові аспекти, які допоможуть українській економіці розвиватися навіть у складних умовах війни.
Поширити